« Tagasi

Kohtla-Järve linna koolide Mart Vildi nimelised jooksuvõistlused

Teisipäeval, 14. mail toimusid Kohtla-Nõmme Suusastaadionil Kohtla-Järve linna koolide Mart Vildi nimelised jooksuvõistlused.

Mart Vilt on legendaarne kergejõustiklane ja sporditegelane, kes 1966.aastal püstitas Londonis Eesti rekordi 1500 m jooksus ajaga 3.39,0. See rekord püsis 42.aastat ning alles 2008. aastal põrmustas Tiidrek Nurme kahe kümnendikuga Mart Vildi 1966. aastast kehtiva, Londonis joostud 1500 meetri tipptulemuse ja Eesti vanima kergejõustikurekordi.  Mart Vildile kuuluvad ka paljud teised rekordid.

Mart Vildi nimelist jooksuvõistlust korraldati 1.-3., 4.-5., 6.-7. ja 8.-9.kl. klassirühmades.
4.-5.klaaside arvestuses saavutas I koha – Ahtme Gümnaasiumi võistkond (154 p), II koha – Tammiku Põhikooli võistkond (129 p) ja III kohal on Järve Gümnaasiumi võistkond (125 p).
Klassirühmas 6.-7.kl esimeseks tuli  Ahtme Gümnaasiumi võistkond (154 p), teiseks -  Maleva Põhikooli  võistkond (135 p) ning kolmandal kohal on  Tammiku Põhikooli koolisportlased (123 p).

Kõige vanemas klassirühmas 8.-9.kl. saavutas I koha Ahtme Gümnaasiumi võistkond (143 p), II koha – Kesklinna Põhikooli võistkond (139 p) ja III koha – Tammiku Põhikooli võistkond (123 p).
Võistluste korraldajaks oli Kohtla-Järve Järve Gümnaasium koostöös Spordiklubiga Järve.