Kultuur ja sport


Spordi ja liikumisharrastuse edendamine Kohtla-Järvel on eelkõige suunatud tema elanike tervise ja elukvaliteedi parandamisele. Kohtla-Järve linna sporditegevus tugineb erinevatele spordiklubidele, millede tegevust toetatakse linna eelarvest. Tänapäeval linna spordiklubide registrisse on kantud 66 mittetulundusühingut. Spordiklubides tegeldakse nii tipp-, võistlus- kui ka noortespordiga. Käesoleval ajal linna spordiklubides tegelevad spordiga 2500 last.

Kohtla-Järvelt on võrsunud terve plejaad silmapaistvaid sportlasi, kes on osalenud nii olümpiamängudel kui ka Euroopa-ja maailmameistrivõistlustel ning on toonud erinevatel aastatel spordiau Kohtla-Järve linnale.

Kohtla-Järve võistluskalender on küllaltki tihe, olulisel kohal on traditsioonilised üritused erinevatel spordialadel – Avo Talpase mälestusvõistlused karaka-rooma maadluses, rahvusvahelised sportaeroobika võistlused "KOHTLA-JÄRVE OPEN CUP", rahvusvahelised vabamaadluse võistlused "KULDKARU OPEN", rahvusvaheline noorte korvpalliturniir "JÄRVE-JÕHVI CUP", rahvusvaheline noorte vabamaadluse turniir "ALUTAGUSE MÕMMI", Ahtme rahvajooks, Kristina Nurga auhinnavõistlused lestaujumises, rahusvaheline noorte kiirmaleturniir, laste ujumissari "VETESELL" ja paljud teised.

Kontakt


Haridus- ja kultuurivaldkonna abilinnapea
Kaire Jõe
5330 3906
kaire.joe[a]kjlv.ee

E: 15.00-17.00
kab 104