Kultuur ja sport


Spordi ja liikumisharrastuse edendamine Kohtla-Järvel on eelkõige suunatud tema elanike tervise ja elukvaliteedi parandamisele. Kohtla-Järve linna sporditegevus tugineb erinevatele spordiklubidele, millede tegevust toetatakse linna eelarvest. Tänapäeval linna spordiklubide registrisse on kantud 66 mittetulundusühingut. Spordiklubides tegeldakse nii tipp-, võistlus- kui ka noortespordiga. Käesoleval ajal linna spordiklubides tegelevad spordiga 2500 last.

Kohtla-Järvelt on võrsunud terve plejaad silmapaistvaid sportlasi, kes on osalenud nii olümpiamängudel kui ka Euroopa-ja maailmameistrivõistlustel ning on toonud erinevatel aastatel spordiau Kohtla-Järve linnale.

Kohtla-Järve võistluskalender on küllaltki tihe, olulisel kohal on traditsioonilised üritused erinevatel spordialadel – Avo Talpase mälestusvõistlused karaka-rooma maadluses, rahvusvahelised sportaeroobika võistlused "KOHTLA-JÄRVE OPEN CUP", rahvusvahelised vabamaadluse võistlused "KULDKARU OPEN", rahvusvaheline noorte korvpalliturniir "JÄRVE-JÕHVI CUP", rahvusvaheline noorte vabamaadluse turniir "ALUTAGUSE MÕMMI", Ahtme rahvajooks, Kristina Nurga auhinnavõistlused lestaujumises, rahusvaheline noorte kiirmaleturniir, laste ujumissari "VETESELL" ja paljud teised.

Kontakt


Kultuuri ja spordi peaspetsialist
Kristiine Agu
337 8506
kristiine.agu[a]kjlv.ee

Kokkuleppel
kab 113