« Tagasi

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut tunnustas 2018. aasta tegusamaid terviseedendajaid.

Sotsiaalministeerium kutsus 25. veebruaril Kadrioru kunstimuuseumisse pidulikule vastuvõtule Eesti Vabariigi parimad tervisedendajad, keda tunnustas tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Ida-Virumaa parimaks 2018. aasta tervisedendajaks valiti Kohtla-Järve Lasteaed Tareke. Kohtla-Järve Lasteaed Tareke on tervistedendav lasteaed, kus kogu kollektiiv panustab tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus ja ka  projektipõhiselt tervisedenduslike projektide kaudu nii oma organisatsioonis, linnas kui ka maakonnas. Lasteaiale on iseloomulikud uuenduslikud tegevused tervisedenduse valdkonnas, nad tutvustavad oma kogemusi vabariigis  ning  rahvusvahelisel tasemel e-Twinningu ja Erasmus+ projektide kaudu.

Tervisedenduse-alane süvendatud tegevus on lasteaias olnud palju aastaid üheks prioriteediks. Lasteaia direktor Ene Kruzman on ka Ida-Viru maakonna tervisedenduslike lasteaedade koordinaator, panustades nii ka maakonna lasteaedade tervisedenduslikku tegevusse.

Minister Riina Sikkut sõnas vastuvõtul: „Samm-sammult kujundame elukeskkonda, kus tervislikke valikuid on järjest lihtsam teha. See puudutab nii liikumist, toitumist, aga ka vaimset tervist. Kogukondlikud tervisedendajad on väga head tööd teinud, aidates igas Eestimaa nurgas kaasa tervise hoidmise väärtustamisele".

Õnnitleme Kohtla-Järve Lasteaeda Tareke Sotsiaalministeeriumi tunnustuse eest!