« Tagasi

„Helkuripuud“ lasteaedades

Linna lasteaedades on tavapärane, et sügisel pimeda aja saabumisel räägitakse lastele helkurite kandmise vajalikkusest ja tuletatakse seda ka lastevanematele meelde. Eelnevatel aastatel on osa lasteaedu õuealal riputanud helkurid puule, juhtides tähelepanu sellele, et ilmtingimata on vajalik pimedal ajal kanda helkurit. Lasteaia lapsed ja lapsevanemad, kellel on helkur koju ununenud, saavad endale puult helkuri võtta ja tänavatel turvaliselt liikuda. Samuti saab igaüks „helkuripuule" lisada enda poolt helkureid, kui neid on üle ja soovitakse teistega jagada.

Sellel sügisel kutsus Kohtla-Järve Linnavalitsus kõiki linna lasteaedu osalema helkurite kandmise propageerimises ja „helkuripuude" kaunistamises helkuritega.

Linnavalitsus omalt poolt jagas lasteaedadele „helkuripuu" jaoks linna vapiga helkureid.
Üks esimesi lasteaedu, kes ehtisid õuealal puud helkuritega, oli lasteaed Kirju-Mirju.
Lasteaia direktor Anne Illopmägi rääkis, et lasteaia Kirju-Mirju õuel on „helkuripuu" olnud juba mitu aastat. Sellel aastal otsustasid nad helkuritega ära ehtida koguni kaks puud - ühe kõrgema männi ja ühe madalama kuuse ning väiksemad lapsed ehtisid ära ka põõsad. 

Ka kõikides teistes lasteaedades on peagi „helkuripuud" ehitud.

Panustame kõik koos, et pimedal ajal oleksid inimesed liikluses nähtavad ning lastel tekiks varakult harjumus helkureid kanda.

Sotsiaalteenistus