« Tagasi

Kohtla-Järvet külastas Gruusia suursaadik Eestis

Teisipäeval, 27. septembril külastas Kohtla-Järvet Gruusia suursaadik Eestis Archil Karaulashvili. Suursaadik alustas visiiti Tammiku Põhikoolist, kus kohtus projekti „Diplomaatiline projekt noortele" raames õpetajate ja 8.-9. klasside õpilastega.

Pärast õpilastega suhtlemist ja nende poolt läbiviidud ekskursiooni koolis kohtus suursaadik linnavalitsuse esindajatega. Diplomaati võõrustasid linnapea Toomas Nael, linnavolikogu esimees Tiit Lillemets, hariduse ja kultuuri abilinnapea Kristiine Agu, linnasekretär Anna Generalova ja hariduse peaspetsialist Anna Antson. Kohtumisel räägiti linna ajaloost, põlevkivitööstuse potentsiaalist ja riskidest ning arutati üksikasjalikult läbi Euroopa fondidest rahastamise võimalusi. Kristiine Agu tutvustas, milliseid objekte on linn Euroopa vahendite kaasamisega juba rajanud, ja millised ootavad oma järjekorda. Suursaadik rääkis sellest, kui palju ettevalmistustööd tehakse Gruusias Euroopa Liitu liikmeks saamise nimel. Tema subjektiivse hinnangu kohaselt võib see juhtuda mitte varem kui 10 aasta pärast.

Mõlemad pooled väljendasid muret noorte väljavoolu pärast piirkondadest, kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu puuduse pärast mõlema riigi väikelinnades ja meditsiinitöötajate nappuse pärast kõikjal. Kohtumise lõpus leppisid pooled kokku koostööst kultuurivaldkonnas.