« Tagasi

On aeg lindude pesitsemise ennetamiseks

Head linnaelanikud, juhime tähelepanu, et peagi on käes lindude pesitsusaeg. Just praegu on õige aeg üle vaadata kortermajade katused ja räästad, et inimlikult ennetada oma poegi ja pesasid kaitsvate lindude agressiivsusega kaasnevat probleemi ning prügi levikut lindude poolt.

Katuste, räästa, ventilatsioonišahtide, rõdude ja muude pesitsemiseks sobivate eraldatud kohtade regulaarne ülevaatus, samuti eelmisest aastast alles jäänud pesade eemaldamine tuleks läbi viia juba praegu. Oluline on pesa eemaldada enne, kui see lõplikult valmis ehitatakse ja/või lind sinna muneb. Haudelinnud kuuluvad Keskkonnakaitse seaduse kaitse alla ja seetõttu ei ole enam võimalik neid häirida ja veelgi enam pesasid eemaldada. Töid pesitsemise vältimiseks tuleks teha aprilli keskpaigani.

Lindude linna asustamise peamiseks põhjuseks on kergesti kättesaadava toidu küllus. Pöörake tähelepanu prügikonteinerite seisukorrale – oluline on, et need sulguksid korralikult. Rääkige ka naabritega, kellele meeldib linde akendest toita või ülejääke nende jaoks õue viia. Just toidu kättesaadavus meelitab linde linna ja aitab kaasa nende arvukuse olulisele kasvule.

Eriti oluline on sellele küsimusele tähelepanu pöörata majaomanikel ja korteriühistutel, kes plaanivad kevadel remonditöid teostada. Kui teil on enne tööle asumist probleeme pesitsevate lindudega, võtke palun eelnevalt ühendust Keskkonnaametiga e-aadressil info@keskkonnaamet.ee. Nii saate vältida pesitsevate lindude tõttu planeeritud remondi edasilükkamist.