« Tagasi

Kohtla-Järve saab esmakordselt esindatud Eestimaa suvemängudel!

Kohtla-Järve linn kutsub kõiki kohalikke spordisõpru 8.-9. juulil Rakveres toimuvatele 16. Eestimaa suvemängudele. Tegu on suurima linnade ja valdade vahelise rahvaspordivõistlusega, mille peakorraldajaks on Eestimaa Spordiliit Jõud. Kokku heideldakse 28 alal, mängudele oodatakse ligi 3000 sportlast. Kohtla-Järve linna saavad esindada kõik siin elavad, töötavad, õppivad või kohalikes spordiklubides registreeritud sportlased. Omavalitsustele on kavas järgmised spordialad: kergejõustik, jalgrattakross, orienteerumine, kettagolf, jahilaskmise CSP, trikitõukeratta võistlus, juhtide võistlus, spordijuhtide võistlus, meeste võrkpall, naiste võrkpall, meeste rannavolle, naiste rannavolle, meeste korvpall 3x3, naiste korvpall 3x3, petank, mälumäng, tennis ja köievedu. Mittearvestuslikest aladest on valikus juhtide võrkpall, bridž, sumo ja sulgpall. Kogu info suvemängude kohta on leitav aadressilt www.joud.ee.

Kohtla-Järve Linnavalitsuse spordi peaspetsialist Mihkel Kurg: ''Eestimaa suvemängud on suurim linnade ja valdade vaheline rahvaspordipidu, mis annab nii noortele kui ka täiskasvanud  spordihuvilistele suurepärase võimaluse oma kodulinna või -valda esindada ning sportlikke elamusi saada. Kohtla-Järve on spordilinn, seega on oluline, et ka meie oleksime nendel mängudel võimalikult suure esindusega kohal. Kuna tegu on ikkagi rahvaspordiüritusega, siis kindlasti ei pea muretsema liiga tugeva taseme pärast. Enamus aladel on mitmed võistlusklassid, alustades koolinoortest ning lõpetades seenioritega. Osadel aladel (eeskätt võistkondlikel) on konkurents küll aastatega päris tihedaks läinud, kuid esmatähis on siiski aktiivne osavõtt ja positiivsed kogemused. Kohtla-Järve Linnavalitsus toetab omalt poolt kõikide osalejate osavõtutasu ja toitlustuse kompenseerimisega. Tule ja aitame koos linna au kõrgel hoida!''

Võistlustel osalemiseks või lisainfo saamiseks palume kirjutada mihkel.kurg@kjlv.ee või helistada numbril 58602504. Registreerimise tähtaeg on 26.06.2023!

Näeme Rakveres!