« Tagasi

Saku Õlletehas annab uue hingamise Kohtla-Järve korvpalliplatsile

Inspireerituna üleriigilisest liikumisaastast oli Saku Õlletehase tänavuse Värskendame Eestimaad  kampaania eesmärgiks aidata kogukondadel uus elu sisse puhuda oma kodukoha spordirajatisele. Kokku valis žürii välja kuus võiduprojekti erinevates Eesti maakondades, mille vahel läheb jagamisele kokku 50 000 eurot. 

Värskendame Eestimaad kampaaniaga soovis Saku Õlletehas teist aastat järjest toetada kestlikku laadi projekte, mis väärtustaksid olnut, aitaksid sel läbi värskenduse edasi kesta ning rõõmustaksid kogukondi. 

„Meil on tõeliselt hea meel, et nii nagu möödunud aastal oli ka sel aastal kogukondade huvi kampaania vastu suur. Meie jaoks on see indikaator sellest, et inimestel üle Eesti on suur soov oma kodukandi jaoks midagi ära teha.  Saku Õlletehas paikneb ja tegutseb samuti väikekohas ning teame hästi, et kogukond tähendab ühtekuuluvust. See on võimas tunne ja ühiselt tehtud hea tegu annab põhjuse koos rõõmustada," ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. 

Kui mullu seadis Saku Õlletehas eesmärgiks pakkuda kogukondadele tuge, et kodukandis saaks värskenduse ükskõik milline objekt või rajatis, siis sel aastal oli kampaania fookus täpsem ning inspireerituna liikumisaastast oli eesmärgiks aidata kogukondadel värskendada mõnda kohalikku spordirajatist. 

„Kokku valis žürii välja kuus võitjat, kelle vahel läks jagamisele kampaania auhinnafond kogusuurusega 50 000 eurot ja seda jagus nii Ida-Virumaale kui ka veel Saaremaale, Võrumaale, Järvamaale kui Harjumaale. Värskendamisele lähevad kõrvuti Kohtla-Järve korvpalliväljakuga kossuplatsid ka Järva-Jaanis ja Ellamaal, Pihtla rannavolle väljak, Rõuge rulapark ja Ardu tenniseväljak," rääkis Jaan Härms. "Omalt poolt tahaksime veel korra tänada kõiki häid inimesi, kes meile oma projektid esitasid ja tänu kellele saime me võimaluse heita pilgu üle Eesti erinevatesse paikadesse, piiluda sisse kogukondade toimetustesse ning näha, kuivõrd palju toredaid ja hakkajaid inimesi Eestimaal on." 

Värskendamiskuuri käigus ehitatakse tänane korvpalliväljak ümber 3x3 korvpalliareeniks, kuna 3x3 korvpall on saalikorvpalli kõrval üha enam populaarsust koguv mänguformaat - oli see ju 2021. aastal Tokyos esimest korda ka suveolümpiamängude kavas. Esimeses etapis renoveeritakse ja joonitakse väljaku ametlike mõõtude piires selle kate, paigadatakse kaasaegne ja vastupidav korvikonstruktsioon, valgustus, pingid ja prügikonteiner. Väljaku kõrval oleva abihoone sein on plaanis temaatiliselt kujundada, samuti paigaldatakse sinna mängureeglite stend.

Kohalikel eestvedajatel KK HITOst on juba ka pikem plaan ning teises etapis soovitakse uuendada ka väljaku teise poole kate ning luua sinna teiste spordialade harrastamise võimalused (nt lauatennis, tänavatennis). 

Värskendamiskampaaniale pani ka tänavu oma õla alla armastatud laulja Ott Lepland, kes läheb võiduprojektidega ise tutvuma ja nende elluviimist vaatama. Värskendamistööd tuleb lõpetada hiljemalt novembriks 2023.

Lisainfo kampaania ja võiduprojektide kohta on leitavad www.sakugavärskeks.ee.

**