Metsloomad


Metsloomaga tuleb ettevaatlikult käituda, sest metsloom pole lemmikloom. Asulas liikuvast hädaohus suurest loomast (põdrad, hirved, metskitsed, metssead, karud jne) anna teada Keskkonnameti valvenumbril 1247. Väikeste loomade kohta peaks teada andma ainult siis, kui nad on abitud (nt kuskile jalgupidi kinni jäänud vms loomale ohtlikus olukorras).

Lindudel ja metsloomadel on kõige parem olla oma loomulikus keskkonnas ja ilma olulise põhjuseta ei tohi nende ellu sekkuda.

Paljudel pealtnäha hüljatud poegadel on vanemad, kes neid toidavad-kaitsevad. 

Mida teha kui kohtud metsloomaga?

  • Väldi kokkupuudet loomadega – nad võivad olla haiged, loomadel-lindudel võib sageli sulgede-karvade vahel olla parasiite (kirbud ja puugid jne). Samuti võivad nad olla agressiivsed ja rünnata.
  • Väldi otsest silmavaadet kõikide loomade ja lindudega. Nad võivad võtta seda algava agressiooni märgina.
  • Ära vii looma koju. Metslooma kodus kasvatamine pole seadusega lubatud. Metsloomad võivad levitada erinevaid haigusi ning muutuda ohtlikuks nii inimestele kui ka koduloomadele. 

Rohkem infot leiad SIIT.

Teel hukkunud loomad

Kui näed teel hukkunud looma käitu järgnevalt:

  • Maanteel hukkunud suuruluk (hunt,metskits, karu, ilves, metssiga, punahirv, põder) - helistage Keskkonnaameti valvetelefonile 1247 või edastada teade e-postile 1247@112.ee.
  • Maanteel (riigiteel) hukkunud muu loom - helistage Maanteeinfo telefonile 1510.
  • Kohalikul teel ning aleviku tänaval hukkunud loom – teatage Kohtla-Järve Linnavalitsust.