21.06.23

Sümboolika


Kohtla-Järve linna vapi kujutise kasutamise loa väljastamise kord

 

Kohtla-Järve linna vapp

Kohla-Järve linna vapp

Vapi kirjeldus
Vapp jaguneb diagonaalselt kaheks: vasakul, all kuldne ja ülal sinine väli. Kuldset väljast eenduvad kaldjoonega risti kuus kuldset leeki.Sinine värv sisaldab Pantone värvitabeli järgi sinist C 91% ja punast M 43%. Vapi kilbi allosa on poolringikujuline, mõõtude suhe 5:4.

Sümboolika põhjendus
Vapi kuldne värv ja leegid sümboliseerivad kollakaspruuni põlevkivi ning selle töötlemist. Sinine vee värv osutab Järve külale, millest linn on nime saanud.

Leekide arv (6) tähistab kahte sündmust paikkonna ajaloos:

  • 1916. aastal alustatakse Järve küla lähedal põlevkivi tööstuslikku tootmist.
  • 1946. aastal saab Kohtla-Järve linna õigused.

Kohtla-Järve linnamaastikule on iseloomulik kaldjoon - see sümboliseerib kaldšahte ja terrikoonikuid.

Autor: Tõnu Kukk 1994.a

 

Kohtla-Järve linna lipp

Kohla-Järve linna lippLipu kirjeldus
Lipu vardapoolsest ülanurgast algav kaldjoon (34 kraadi vertikaaljoone suhtes) jaotab lipu kaheks väljaks. Vasakule jääb kaadmiumkollane, Pantone värvitabeli jargi Y 100% ja paremale sinine väli, C 91% ja M 43%. Kollasest väljast eenduvad kaldjoonega risti kuus kollast leeki. Leegigrupp asub kaldjoonel kuldlõikeliselt (leegigrupist ülesse jääva joonelõigu suhe kaldjoone alumisse lõiku on 0,618)

Lipu normaalmõõdud on 105x165 cm.

Sümboolika põhjendus
Lipu kujunduseks on linna vapi motiivistik. Lipu kollane väli ja leegid sümboliseerivad kollakaspruuni põlevkivi ja selle töötlemist. Sinine vee värv osutab Järve külale, millest linn on nime saanud. Linnamaastikule on iseloomulik kaldjoon - see sümboliseerib kaldšahte ja terrikoonikuid. Lipu varras on sinine, vardaehis (nupp) kuldne.

Autorid: Valdur Napp ja Tõnu Kukk 1994.a.