« Назад

Pühad saabumas...

Linnaelanikud on kindlasti märganud, et Kohtla-Järvel valmistutakse jõulu- ja aastavahetuse pühadeks. Tänavatel on jõuluehteid juba üles riputatud, jõulukuused kohale toodud ja paigaldatud. Esimeseks advendiks peab linn olema pühadeks täielikult valmis. Kuna kaunistuste ülalpidamiskulud on tänavu palju kõrgemad ja linn peab raha kokku hoidma, siis paigutatakse jõuluehted ainult linna peatänavatele.

 

Samuti ei jäeta linna vana-aasta õhtul ilutulestikuta. Kuigi ilutulestiku korraldamise osas läksid majanduskomisjoni liikmete arvamused lahku, lastakse tänavu traditsiooniline ilutulestik nii Ahtmes kui ka Järvel. Selle korraldamisega oli linnale abiks OÜ Järve Biopuhastus.

Linnaosade tänavate kaunistamiseks kavandatud eelarve on 38 820,60 eurot (koos km-ga). Kahe ilutulestiku maksumus on 8 640 eurot (koos km-ga), millest 3 300 eraldab toetusena Järve Biopuhastus.

Õnneks on midagi, mille pealt me säästma ei pea. See on kultuuriprogramm. Üritusi on kavandatud palju, ligi 70 (programmi täiendatakse). Nende hulgas on kontserdid, näitused, loomingulised töötoad, teatrietendused, õhtused programmid, laadad, jõulu seiklusmängud ja muud meelelahutusüritused. Programm on mõeldud erinevatele vanusekategooriatele, kuid kõige rohkem on planeeritud pereüritusi.

25. novembril avab jõulukohtumiste sarja Kohtla-Järve Keskraamatukogus raamatunäitus "Jõulude imeline aeg" ning 27. novembril süütame esimese advendiküünla. Sel puhul on kavas ka kontserdid ja õhtune programm erinevates linnaosades.

 

Täieliku uusaasta- ja jõuluürituste nimekirja leiate siit.