« Tagasi

HITSA kuulutas välja parimad eTwinningu projektid

7. juunil tunnustas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA)  aktiivselt rahvusvahelist koostööd teinud õpetajaid ning kuulutas välja parimad eTwinningu projektid.
Kümne parema projekti hulka valiti Kohtla-Järve lasteaia Tareke direktori Ene Kruzmani esitatud projekt "The story of the bread" ("Lugu leivast"). See projekt sai tunnustatud ka kui parima sisuloomega projekt.
Konkursil kandideeris 39 projekti. Hinnati projektide pedagoogilist uuenduslikkust, projektitöö lõimimist õppekavaga ning partnerasutustega suhtlemist, infovahetust ja koostööd, aga ka tehnoloogia kasutamist ning projekti tulemusi ja mõju. Ene Kruzmani sõnul esitasid nad lasteaia poolt õppeaasta jooksul konkursile 10 projekti, millest viis said ka eTwinningu riikliku kvaliteedimärgi.
Parimate projektide hulka valitud projekti "The Story of the Bread" kaudu tutvusid lapsed teraviljadega, leiva valmistamise protsessiga ning said maitsta ja võrrelda erinevaid leibasid.
Ene Kruzman: "Leivanädal on lasteaias Tareke üks traditsioonilisi teemanädalaid, kuid igal aastal toimub see veidi erinevalt. Sellel aastal olid leivanädala tegevused väga mitmekesised ja huvitavad tänu eTwinningu projektile. Leiba söövad lasteaia lapsed üldiselt hästi, kuid alati püüame pakkuda ka midagi uut ja huvitavat. Selle projekti raames lisandus palju loovaid tegevusi. Tegevustes kasutati ka õpetaja abilisi haridusroboteid Ozobot ja Beebot. See projekt haakus hästi meie lasteaia õppekavaga ja andis lastele uusi teadmisi leivast ja selle valmistamisest".
Tänu eTwinningu projektidele on õppetegevus lasteaias võimalusterohkem, sisukam ja  laste jaoks huvitavam.

 

Sotsiaalteenistus

 
 


Kontaktid


Kohtla-Järve Linnavalitsus
Keskallee 19, Kohtla-Järve, 30395

Tel. 337 8500 
faks 337 8503 
linnavalitsus[a]kjlv.ee

Avatud:
E., T., K., N.:
 kell 8.00-17.00
R.:  kell 8.00-15.45

 


Linnavalitsuse teenistujad

Linnavolikogu liikmed 

Tähtsad telefoninumbrid


Teede ja tänavate hooldus
OÜ N&V dispetšer
Tel. 336 6730 
Mob. 5189707 (ööpäevaringselt)

 

Tänavavalgustuse rikke telefon
Tel. 663 5788