« Tagasi

KinoFF näitab parimaid Vene filme

KinoFF leiab aset 15.-17. novembrini Narvas ja 22.-24. novembrini Kohtla-Järvel. Esimest korda toimuv PÖFFi kõrvalfestival KinoFF toob Ida-Virumaa vaatajate ette selle aasta parimad Vene filmid.

Narvas ja Kohtla-Järvel aset leidva festivali põhiprogrammis on seitse filmi, millest viis jagasid tänavu kõige olulisemal Vene filmide festivalil Kinotavr peaaegu kõik auhinnalised kohad. Boriss Akopovi kriminaaldraama „Härg" sai pea- ja operaatoritöö preemia ning Anna Parmase komöödia „Teine naine" parima debüütfilmi ja stsenaariumi auhinna. Aleksandr Lungin tunnistati draama „Suur poeesia" eest parimaks režissööriks ja peaosatäitja Aleksandr Kuznetsov parimaks meesnäitlejaks. Valeria Gai Germanika müstiline õudusdraama „Varjuhunt" võitis parima muusika ja Jusup Razõkovi draama „Petrooleum" Venemaa filmiteadlaste ja -kriitikute ühingu auhinna.

KinoFFi produtsendi Darja Saare sõnul on tänavuste filmide keskne teema pere või selle puudumine. „Katkised suhted, üksildased vanainimesed, armastuse, mõistmise ja ka iseenda otsingud," ütles ta.

Lisaks põhiprogrammile näitab KinoFF lastefilme ja ekraanile jõuab Eesti produtsendi Natalja Matšenene lühifilm „Armastasin". Toimuvad arutelud filmide autoritega. Publik valib oma lemmikfilmi. Parima selgitavad välja ka filmikriitikud.

Põhiprogramm:

„Härg", rež Boriss Akopov                          

„Teine naine", rež Anna Parmas

„Suur poeesia", rež Aleksandr Lungin

„Äike", rež Grigori Konstantinopolski

„Petrooleum", rež Jusup Razõkov

Katel", rež Eva Bass

„Varjuhunt", rež Valeria Gai Germanika

Eriprogramm:

„Armastasin", rež Natalja Matšenene (Eesti)

Filmid kogu perele:

„Bobot", rež Maksõm Ksjonda (Ukraina)

„Minu vanaisa on tulnukas", rež Marina Andree Škop ja Dražen Žarković (Horvaatia-Luksemburg)

Pileteid saab osta alates 8. novembrist festivali veebist aadressil www.kinoff.eewww.poff.ee ja www.piletilevi.ee  ning info- ja müügipunktidest, mis asuvad Narva kaubanduskeskuses Astri, Kohtla-Järve kaubanduskeskuses Vironia ning Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Põhiprogrammi filmidel on eestikeelsed

KinoFFi peakorraldajad on PÖFF ja venekeelne Delfi. Festivali rahastavad Narva ja Kohtla-Järve linn. Peapartner on Apollo kino. Festivali aitab korraldada loomeinkubaator OBJEKT.

 

Lisainfo:

Darja Saar

KinoFFi produtsent                                                                                                                              
58837180                                                                                                                                    darja.saar@poff.ee

 


Kontaktid


Kohtla-Järve Linnavalitsus
Keskallee 19, Kohtla-Järve, 30395

Tel. 337 8500 
faks 337 8503 
linnavalitsus[a]kjlv.ee
Registrikood: 75001017
 

Avatud:
E., T., K., N.:
 kell 8.00-17.00
R.:  kell 8.00-15.45

 


Linnavalitsuse teenistujad

Linnavolikogu liikmed 

Tähtsad telefoninumbrid


Teede ja tänavate hooldus
OÜ N&V dispetšer
Tel. 336 6730 
Mob. 5189707 (ööpäevaringselt)

 

Tänavavalgustuse rikke telefon
Tel. 663 5788