28.05.20

Kohtla-Järve Linnavalitsuse teenistujate vastuvõtt alates 18. maist 2020. a

Kohtla-Järve Linnavalitsuses toimub elanike vastuvõtt ainult eelregistreerimisega telefoni või e-posti teel.
Linnapea Ljudmila  Jantšenko ja abilinnapea Deniss Veršinini vastuvõtule registreerimiseks palume eelnevalt helistada 337 8500.
Tasuta õigusnõustamise registreerimiseks palume helistada 337 8500.
Rahvastikuregistri vastuvõtule võib registreerida tel 337 8610.
Teiste teenistujate kontaktandmed on kätte saadavad Kohtla-Järve linna ametlikul veebilehel.

Vastuvõtule on lubatud ainult neid isikud kes on end eelnevalt vastuvõtule registreerinud. 

LP. VASTSÜNDINU LAPSEVANEM!

Suveniir-kingituste väljaandmine lastele, kes on sündinud perioodil alates 01.11.2019. a. kuni 01.03.2020. a. toimub aadressil Keskallee 19 (linnavalitsuse hoone) ainult eelregistreerimisega telefoni teel 337 8520.
 

« Tagasi

Püsige kodus: ka “korraks läbiastumine” võib levitada viirust

12.märtsil 2020 kuulutas valitsus esimest korda taasiseseisvunud Eestis välja eriolukorra ning moodustas komisjoni, et tõkestada koroonaviiruse levikut ja lahendada rahvatervise ning majanduse probleeme.
 
Iganädalane riigikantselei tellitud avaliku arvamuse uuring näitab, et 97%-99% Eesti elanikest on enda hinnangul koroonaviirusega seotud teemadega hästi kursis. 79% elanikest järgib enda hinnangul kõiki viiruse vastu võitlemiseks kehtestatud reegleid ja juhiseid, samas 25% elanikest liigub endiselt väljas sama palju kui tavaliselt. Kui enamus liigub väljas töö- või muude kohustuste tõttu, siis iga seitsmes ehk 14% arvab, et tema käitumine ei mõjuta olukorda ja 7% seetõttu, et on tüdinemas kodus istumisest – nende seas on eelkõige 15-24 aastased noored. Selline käitumine seab aga ohtu nii iseenda kui teiste inimeste tervise ja elud.
"Järgmised kaks nädalat on koroonaviiruse leviku piiramisel kriitilise tähtsusega ja oluline on täpselt järgida viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõudeid," ütles valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver ja lisas, et vaatamata ilusatele kevadilmadele peame lähinädalatel säilitama kõrgendatud ohutunde ja valvsuse.
Seaveri sõnul on ühiskonnas juba märke nii-öelda koroonaväsimusest, mis võib muuta inimeste käitumist viiruse leviku takistamisel hooletumaks. "Paari nädala jooksul peab oma lähedastega kontakti hoidmiseks jätkuvalt pigem helistama, mitte külla minema. Ka "korraks läbiastumine" võib levitada viirust," ütles Seaver. "Vaid nii saame viiruse levikut vähendada ja hakata naasma tavapärase elurütmi juurde," lisas ta.
 
Kuidas õigesti käituda?
2 pluss 2 reegel
- Kodust väljas liikudes hoia teistest inimestest vähemalt kahe meetri kaugusele.
- Kodust väljas liigu üksi, vajadusel kahekaupa või perekonnaga. Sellest suuremad kogunemised on keelatud.
 
Alates 4. aprillist tohib kauplustes, apteekides, postkontorites, pankade teenindussaalides, sideettevõtete esindustes ja mujal olla korraga vaid nii palju kliente, et nende vahele jääks 2 meetrit ruumi.
Need nõuded kehtivad kuni eriolukorra juhi korralduse muutmiseni ning nende nõuete vajalikkust hinnatakse hiljemalt iga kahe nädala järel. Eriolukorra meetmete järgimine on iga inimese kohustus. Ainult nii kaitseme koroonaviiruse eest iseend ja oma lähedasi ning kõige haavatavamat osa Eesti elanikest: meie vanemat põlvkonda ja krooniliste haigustega inimesi.
Nõuete eiramine võib kaasa tuua sunniraha 2000 eurot!
Võimalusel püsige kodus
Riik käivitas koroonaviiruse edasise leviku takistamiseks vastutustundlikkusele suunava sotsiaalkampaania „Lähed välja – levitad viirust. Püsi kodus!", millega kutsutakse Eesti inimesi ennetama koroonaviiruse tahtmatut levitamist.
Koroonaviirusest tingitud eriolukorra kohta saab ööpäev läbi küsida Häirekeskuse tasuta infotelefonilt 1247.
Kuhu pöörduda, kui kahtlustan, et mul on koroonaviirus?
Kui kahtlustad, et oled nakatunud koroonaviirusega, helista oma perearstile.
 
Lisaks võid
* küsida nõu perearsti nõuandetelefonilt 1220,
* vajaduse korral kutsuda kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
Patrullid
Politsei- ja Piirivalveametil on õigus teha liikumispiirangute täitmise üle järelevalvet. Virumaa kohalikud omavalitsused, Ida päästekeskus ja Keskkonnainspektsioon alustasid lisaks politseile tänavatel viibivate inimeste teavitamist. Nende peamine ülesanne on märgata kogunevaid inimesi, nendega vestelda ja selgitada neile COVID19 viirusega kaasnevaid ohte.
Patrullidest selgub, et kehtestatud liikumispiirangutest peavad inimesed üldiselt kinni ning mõistavad ka piirangute vajalikkust, kuid muret tekitavad rahvarohked kogunemised looduskaunites kohtades, noorte kogunemised ja liikumispiiranguid eiravad eakad.
Viiruse leviku piiramiseks püsi kodus, väldi lähikontakte ja järgi hügieenireegleid.
NB! Eriolukorra ja viiruse levikuga seotud küsimustele vastuseid leiate kolmes keeles veebilehelt https://www.kriis.ee
 
Info edastas Jevgenia Parv
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht

Kontaktid


Kohtla-Järve Linnavalitsus
Keskallee 19, Kohtla-Järve, 30395

Tel. 337 8500 
faks 337 8503 
linnavalitsus[a]kjlv.ee
Registrikood: 75001017
 

Avatud:
E., T., K., N.:
 kell 8.00-17.00
R.:  kell 8.00-15.45

 


Linnavalitsuse teenistujad

Linnavolikogu liikmed 

Tähtsad telefoninumbrid


Teede ja tänavate hooldus
OÜ N&V dispetšer
Tel. 336 6730 
Mob. 5189707 (ööpäevaringselt)

 

Tänavavalgustuse rikke telefon
Tel. 663 5788