19.12.18

Välissuhted


Tänapäeval on suur tähtsus mitte ainult inimeste, vaid ka linnadevahelistel sõprussuhetel. Sellised sidemed loovad uusi võimalusi arenguks väga erinevates valdkondades: majanduses, kultuuris, hariduses jne.

Kohtla-Järvel on sidemed mitmete omavalitsustega välismaal. Meie sõpruslinnadeks on Outokumpu (Soome), Norderstedt (Saksamaa), Kedainai (Leedu), Saransk, Slantsõ rajoon, Kingiseppa rajoon, Veliki Novgorod (Venemaa), Korostõšev (Ukraina), Võškov (Poola), Soligorsk (Valgevene) ja Staffanstorp (Rootsi). Peale selle teeb Kohtla-Järve koostööd paljude Euroopa linnadega, sellistega nagu Sankt-Peterburg ja Pihkva (Venemaa), Ljusdal, Ulricehamn, Umea (Rootsi), Lempälää, Turu ja Kotka (Soome), Riia ja Daugavpils (Läti) jt. 

Tuleb märkida, et linnal on tihedad sidemed mitte ainult omavalitsustega, vaid ka paljude asutustega. Sellisteks asutusteks on Föderaalne Riiklik Kultuuriasutus "Ülevenemaaline A.S.Puškini Muuseum", Föderaalriigiasutus "Riiklik Vene muuseum", Riiklik Pihkva Pedagoogiline Instituut, Vene Föderatsiooni Leningradi oblasti Hariduse Arenguinstituut, Peterburi piiratud vastutusega ühing "Biznes-Kontaktõ" ( PVÜ "BIZKON") jt.

Kohtla-Järve linnas viiakse läbi just tänu sellele koostööle näitused, kontserdid, meisterklassid, võistlused ja konkursid, mis omavad rahvusvahelist tähtsust.

Viimaste aastate jooksul Kohtla-Järve koostöös oma partneritega on viinud läbi mitu rahvusvahelist projekti, mis said toetust Euroopa fondidest.